Zajímavost z oboru cnc pálení lAserem

vytvořeno: 30.6.2020, před 3 roky v rubrice Novinky Vznik prvního laserového paprsku

6. května byl mezinárodní den světla. Právě v tento den před 60 lety vytvořil americký fyzik Theodore Harold Maiman úplně první laserový paprsek.

O 25 let později zapálil TRUMPF první laser, který sám vyvinul. To byl milník pro německý průmysl. V dnešní době by průmyslová výroba bez laseru byla nemyslitelná.

Laserový paprsek se v současnosti běžně používá v automobilové výrobě, lékařské technologii a výrobě smartphonů.

"Berthold Leibinger, tehdejší generální ředitel společnosti TRUMPF, viděl v té době na trhu laserů mnoho nedostatků. Při výrobě vlatního laseru měla firma TRUMPF j jeden problém za druhým jak s vedením paprsku tak kvalitou řezání. Ale i v té době byla vysoká přesnost zpracování rozhodující a firma chtěla navázat na dobrou pověst, kterou si získaly děrovací stroje a nůžky. TRMP, měl ale představu o tom, co je možné pomocí laseru. Řezal geometrie, které děrovací stroje nemohly. . Zaměstnanci společnosti byli motivováni a dostali školení od společnosti Hüttinger, která nyní patří do skupiny TRUMPF. Tím, získali fyzikální znalosti a technické know-how v oblasti vysokofrekvenční frekvence, které potřebovali k řešení problémů laseru."