Nástroje Seco - představení novinek

vytvořeno: 7.5.2018, před 6 roky v rubrice Novinky V jedné z našich květnových aktualit Vám chceme představit pár novinek z naší prodejní sekce. Jedná se o tyto novinky nástrojů Seco.

PERFOMAX

 Perfomax™ je zavedená a osvědčená řada vrtáků s vyměnitelnými břitovými destičkami. Vrtáky Perfomax™ představují ekonomické řešení produktivního vrtání otvorů.

Každá ze silných a spolehlivých břitových destiček čtvercového tvaru disponuje čtyřmi řeznými hranami, přičemž destičky jsou dostupné i v nových materiálových třídách. Konstrukce tělesa vrtáku se vyznačuje unikátními drážkami a povlakem s nízkým třecím odporem pro optimalizovaný odvod třísek a také kanálky vnitřního chlazení ve všech velikostech vrtáků. Vysoká tuhost tělesa nástrojů Perfomax umožňuje dosahovat maximální produktivity a velmi dobrých výsledků i v nestabilních podmínkách.

Břitové destičky Perfomax jsou dostupné ve třech třídách – DP3000, DP2000 a T250D – a využívají nejnovější technologii povlakování Duratomic® společnosti Seco. Tato technologie zajišťuje u těchto tříd silnější povlakování, a tím i extrémní odolnost vůči teplu. Umožňuje tak vrtání do oceli i litiny při vysokých řezných rychlostech.
Rozsah průměrů činí 15–85 mm (0,590–3,500") s hloubkami vrtání 2xD, 3xD, 4xD a 5xD.
Ostatní rozměry jsou k dispozici na vyžádání.


SECO FEEDMAX – KLASICKÉ ŠROUBOVÉ VRTÁKY

 Monolitní karbidové vrtáky Seco Feedmax představují kombinaci nejnovější technologie karbidů, povlaků a geometrie v unikátním nástroji s vysokým výkonem.

Prioritou řady Seco Feedmax je vysoká produktivita a nízká cena za otvor. Umožňuje pracovat s vysokými posuvy až 0,70 mm/ot (0,027 IPR) a vysokými řeznými rychlostmi – až 220 m/min (721 SFM). Samostředící geometrie zajišťuje vysokou kvalitu otvorů bez nutnosti navrtávání. Speciální TiAlN povlak zajišťuje vrtákům Seco Feedmax vysokou tvrdost při vysokých teplotách, která ve spojení se silnými řeznými hranami přispívá k dlouhé a předvídatelné životnosti nástroje.

Vrtáky Seco Feedmax mají velmi pevné karbidové stopky minimalizující možnost zlomení a povlak s nízkým třením (TiAlN) pro vynikající odvod třísek. Ochranné sražení rohu zvyšuje bezpečnost aplikace.

Řada Seco Feedmax zahrnuje široké portfolio vrtáků pro různé materiály obrobků a aplikace, například: geometrie M pro vysoce legované slitiny, geometrie T pro titanové slitiny a geometrie N pro hliník a neželezné materiály. Dodávají se v délkách 3,5xD a 7xD v rozsahu průměrů 2–20 mm (0,078–0,787"). K dispozici je rovněž několik typů vrtáků malého průměru v rozsahu 0,7–2,0 mm (0,028–0,079") v délkách 6xD. Ostatní rozměry jsou k dispozici na vyžádání.
INTERAKTIVNÍ KATALOG SECO NEWS 2018.1

KATALOG A TECHNICKÝ PRŮVODCE FRÉZOVÁNÍ, KARBIDOVÉ FRÉZY, SOUSTRUŽENÍ, OBRÁBĚNÍ OTVORŮ, ZÁVITOVÁNÍ, NÁSTROJOVÝ SYSTÉM


DRŽÁKY A ADAPTÉRY JETSTREAM TOOLING pro SNADNÉ UTVÁŘENÍ I ODVOD TŘÍSEK PŘI SOUSTRUŽENÍ ZÁVITŮ.

Systém Jetstream Tooling směřuje chladicí kapalinu přes držák nástrojů do optimálního bodu v blízkosti řezné hrany. Proud vniká mezi třísku a čelo břitu, efektivně odvádí teplo z oblasti řezu, zlepšuje regulaci třísek a zvyšuje životnost nástroje. Umožňuje použití vyšších řezných podmínek. K dispozici je ucelený sortiment pro různé typy břitových destiček různých tvarů a velikostí.


HRUBOVACÍ FRÉZY T4-12 S VYMĚNITELNOU ČELNÍ ČÁSTÍ PRO OPERACE BOČNÍHO FRÉZOVÁNÍ S VELKÝM AXIÁLNÍM ZÁBĚREM pro VYŠŠÍ FLEXIBILITU PŘI FRÉZOVÁNÍ MATERIÁLŮ PRO LETECKÝ PRŮMYSL

SPOLEHLIVÉ A NÁKLADOVĚ EFEKTIVNÍ ROHOVÉ FRÉZOVÁNÍ S FRÉZOU SQUARE HELICAL - SNADNÉ FRÉZOVÁNÍ V OBTÍŽNÝCH PODMÍNKÁCH


MONOLITNÍ KARBIDOVÉ FRÉZY PRO FRÉZOVÁNÍ VYSOKÝM POSUVEM

Ve strategii frézování vysokým posuvem je velmi důležitý malý úhel nastavení ostří, kterého lze dosáhnout prostřednictvím velkého tvarového rádiusu řezné hrany. Monolitní karbidové frézy Seco pro frézování vysokým posuvem se vyznačují specifickou geometrií čela, která zajišťuje utváření tenkých třísek. Díky efektu ztenčování třísek lze používat relativně vysoké rychlosti posuvu jako kompenzaci malé střední tloušťky třísky, což pomáhá eliminovat vibrace a průhyb nástroje.
Frézování vysokým posuvem je první volbou při zpracování hlubokých i mělkých kapes, operace 3D profilování forem a zápustek a obrábění v nestabilních podmínkách. Nástroje pro vysoký posuv vynikají také při obrábění metodou ponorného frézování.