MAVA s.r.o.
Kontaktujte nás na lisovna@mava.cz nebo telefonicky
(+420) 577 912 282/3
CZ DE EN

Novinky

V této sekci vás chceme informovat o tom, co je u nás nového. Bude se jednat o zajímavé projekty, nové technologie nebo ukázky našich výrobků.

Historie strojírenské výroby ve Zlíně od roku 1900 do roku 1914

před 5 roky, 15.7.2016

Založení strojírenské výroby ve Zlíně odstartovalo rozhodnutí Tomáše Bati o zavedení strojírenské výroby, které vyplývalo z jeho rozhodnutí zabezpečit plynulý průběh výroby obuvnické. Obuvnická výroba totiž kromě samotné výroby obuvi vyžadovala samozřejmě také údržbu strojů, výrobu náhradních dílů atd. Baťa se původně chtěl zabývat pouze výrobou bot, ale potřeba nových produktivnějších strojů a také nedostatek financí jej přivedli k nápadu otevřít v roce 1903 strojírnu.

Číst celý článek

České strojírenství v roce 2016 poroste

před 6 roky, 18.2.2016

Strojírenský sektor v letošním i příštím roce opět poroste. Ředitelé strojírenských firem očekávají v roce 2016 mírný růst sektoru o 2,7 procenta. O další 2,5 procenta stoupne objem produkce v roce 2017. Na růstovém vývoji se shodlo osm z deseti ředitelů firem. Spolu s trhem porostou také tržby jednotlivých firem, a to v průměru o 5 procent. Tento růst plánují ředitelé společností podpořit hlavně navyšováním objemu zakázek a expanzí do zahraničí. Vyplývá to ze Studie českého strojírenství Q1/2016 zpracované analytickou společností CEEC Research.

Číst celý článek

Je dobré vědět...

před 6 roky, 20.1.2016

Jen tak pro zajímavost přikládáme informace o průmyslové revoluci. Nyní se nacházíme v době kdy začínájí vznikat první plně automatizované továrny a tím velmi rychle směřujeme k takzvanému průmyslu 4.0. (vlastně už v něm jsme).Pomocí metod a nástrojů průmyslu 4.0 by mělo dojít k úsporám času a peněz a zvýšení flexibility firem. Průmysl 4.0 či čtvrtá průmyslová revoluce) je označení pro současný trend digitalizace, s ní související automatizace výroby a změn na trhu práce, které s sebou přinese.

Číst celý článek

Setkání zástupců strojírenských firem

před 6 roky, 21.12.2015

9.12. 2015 se zástupci naší společnosti setkali se svými kolegy z ostatních strojírenských firem našeho regionu. Toto setkání pořádala Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně společně se Zlínským krajem. Níže si můžete předčíst koopii tiskové zprávy.

Číst celý článek

Nové stroje v naší firmě

před 6 roky, 2.11.2015

Díky pozitivnímu rozvoji naší společnosti můžeme v halách přivítat 3 nové stroje. Jsou to : 3osé vertikální centrum AKIRA SEIKI, ojehlovací stroj LISSMAC a ohraňovací lis SafanDarley

Číst celý článek